Yeme bozukluğu riskini artıran günlük alışkanlık riskini artıran günlük

Yeme bozukluğu riskini artıran günlük alışkanlık

Yeme bozukluğu

Yeme bozukluğu riskini artıran günlük alışkanlık
187 views
14 Mayıs 2019 - 3:09

Araştırmacılar, sosyal medyanın yeme bozuklukları riskini artırdığını söylüyor

Üniversitesi Tıp fakültesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, beslenme bozuklukları uzun süreli sosyal medya kullanımına yol açıyor.

Gelen bir sürü kullanılarak insanlar sosyal medya onlar yeme bozukluğu geliştirme olasılığı daha fazladır. Ankete değil olan sosyal medya resimde Facebook, Instagram, Twitter ,Pinterest ,Snapchat , vardı.

Araştırmacıların sosyal medyanın yeme bozukluğuna yol açan bir ortam yaratıp yaratmadığı Deva bu konudaki kişilerin sosyal medya aracılığı ile diğer insanlarla bağlantılı olup olmadığını destek olmak yerine sağlıksız diyetlerine devam etmelidir.

En sık görülen yeme bozukluğu tipleri psikojenik .

Bir yeme bozukluğunun belirtilerini hasta kendisi tarafından yakın kişi tarafından tanımak yaşam kalitesi etkilenmeden veya tehdit edilmeden önce gerekli yardımı almak önemlidir.

Bazen yeme bozuklukları bir endişe vericidir -uzman tavsiyesi almak için günlük bir sorun olmak zorunda değildir.

Diğer çalışmalar, sosyal medyanın kullanımının sosyal izolasyona ve depresyona yol açabileceğini göstermiştir, bu nedenle, çeşitli platformlarda günde kaç saat geçirdiğinizi kontrol etmek ve olumsuz sonuçların belirtilerini izlemek iyi bir fikirdir.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: