Bu yaşlanma ve uzun ömürlü bitkidir Bu yaşlanma ve uzun ömürlü bitkidir

Bu yaşlanma ve uzun ömürlü bitkidir

yaşlanma ömürlü bitkidir

Bu yaşlanma ve uzun ömürlü bitkidir
74 views
18 Ekim 2019 - 10:23

yaşlanma uzun ömürlü
yaşlanma uzun ömürlü

Geleneksel olarak, Japonlar azitaba’nın sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğuna inanıyordu ve yeni bir çalışma muhtemelen bilimsel bir onay verdi.

Japon bitki Ashitaba’da bulunan bir maddenin hücresel yaşlanmayı yavaşlattığı görülüyor. 

4,4′-Dimethoxychalcone (DMC), Avusturya’da bulunan Graz Üniversitesindeki Nature Communications dergisinde yayınlanan bir bilim adamı tarafından yapılan bir araştırmaya göre, hücre yaşlanmasını yavaşlatmayı başarırken ortalama yaşam süresini% 20 uzatan özelliklere sahip.

Geleneksel olarak, Japonlar azitaba’nın sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğuna inanıyordu  ve bu yeni çalışma muhtemelen bilimsel bir onay verdi. Graz Üniversitesi Moleküler Yaşam Bilimleri Enstitüsü’nde profesör olan Frank Madeo, “Geleneğe dayanan bir inançla bilimsel mantığı bulmak her zaman güzeldir” dedi .

DMC’nin etkisi

Dr. Madeo, baş  araştırma, asitampa yapraklarında ihtiva edilen madde DMC, bahsedilen ,otofajinin adı verilen bir işlem tetikler. Yıllar boyunca biriken selüloları “temizlemeye” yardımcı olan ve bir çok hastalığa neden olan önemli bir süreçtir. “Bu aslında bir temizlik ve geri dönüşüm süreci. Gereksiz malzemeleri, özellikle de biriken proteinler gibi hücresel atıkları ortadan kaldırır ”dedi. Madeo.

DMC, flavonoid ailesine aittir ve aynı gruptaki 180 maddeyi inceledikten sonra odaklanmaya karar veren araştırmacılar için son seçimdi.

DMC hücreleri nasıl etkiler

İlk taramadan sonra DMC’ye odaklandılar ve maddenin hücreleri nasıl etkilediğini araştırmaya başladılar. Bu nedenle, DMC’nin onları yaşlanmanın etkilerinden korumaya yardımcı olduğu ve resveratrol gibi hücreleri koruma kabiliyetleri için bilinen bazı ajanlardan daha iyi veya daha iyi çalıştığı keşfedildi. Araştırma ekibi daha sonra DMC’nin hem kurt hem de meyve sineklerinde bulunan hücreler üzerindeki etkilerini inceledi.

“DMC’nin kayda değer etkisi, deney hayvanları olarak kullanılan her iki organizmanın ortalama yaşam ömrünü% 20 uzatmıştır” dedi. Madeo.

Diğer testler, DMC’nin, otofaji işlemi sayesinde fare kalp hücrelerinin korunmasına yardımcı olduğunu göstermiştir. Araştırmacılar ayrıca DMC’nin çeşitli insan hücreleri üzerindeki etkisini de inceledi ve yaşlanmayı yavaşlatan bir eylem belirledi .

Araştırmacı, “Deneyler, DMC’nin etkilerinin insanlara uygulanabileceğini gösteriyor, ancak dikkatli olmalı ve klinik denemeler için beklemeliyiz” dedi.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: