Türkiye:İstanbul Kanalı ve düşük gelirli aileler için 100 bin konut inşaatı ba

Türkiye:İstanbul Kanalı ve düşük gelirli aileler için 100 bin konut inşaatı başlamaya hazır

100 bin sosyal

Türkiye:İstanbul Kanalı ve düşük gelirli aileler için 100 bin konut inşaatı başlamaya hazır
4 views
13 Aralık 2019 - 19:22

100 bin konut
100 bin konut

Türkiye, Karadeniz’i Marmara Denizi ile birleştirecek olan Kanal İstanbul denizcilik projesini yakında açacak, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’dan yaptığı açıklamada, düşük gelirli vatandaşlara 100.000 konutluk sosyal programı sundu.

Erdoğan, “İstanbul Kanalını mümkün olan en kısa sürede başlatacağız”diyerek, bunun Boğaziçi’nin ciddi felaketlerden korunması için bir plan olduğunu sözlerine ekledi.

Türk Cumhurbaşkanı, kanalın Karadeniz ve Marmara Denizi arasındaki deniz trafiğini, özelikle de Boğaziçi üzerinden petrol tankerlerinin geri geldiğini azaltmak olduğunu belirtti.

Türkiye’nin en büyük stratejik projelerinden birini teşkil ediyor ve tehlikeli malları taşıyan gemilerin Boğaza getirdiği riskleri ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.

İstanbul’da Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridorunda inşa edilecek 45km uzunluğundaki kanal, günde 160 gemi artacak.

Türkiye Cumhurbaşkanı, 81 ülkenin tamamında düşük gelirli ailelere ev sahipliği yapmak için 100.000 düşük maliyetli konut inşa edilmesini sağlayan yeni bir sosyal program açıkladı.

Erdoğan, “2020 programımız altındaki 81 ilimizde 100.000 düşük maliyetli ev inşa etme sürecine başlıyoruz” dedi. “Taksitli 100.000 düşük gelirli aileye ev sahibi olacağız; [ki] aynen kira ödemek gibi ”dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı ayrıca, binaların inşaatının bir buçuk yılda tamamlanacağını söyledi. “Bu konut projeleri mahallemizin geleneksel kültürünü meydanlar, camiler, okullar, pazarlar, rekreasyon alanları, yeşil alanlar, cepheler ve diğer tüm özelliklerle yansıtacak şekilde tasarlanacak” dedi. / ibna


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: