Suriye: Türk işgalinden 218 ölü sivil Suriye: Türk işgalinden 218 ölü sivil

Suriye: Türk işgalinden 218 ölü sivil

Türk işgalinden 218 ölü sivil

Suriye: Türk işgalinden 218 ölü sivil
29 views
17 Ekim 2019 - 11:47

Suriye Türk işgalinden 218 ölü sivil
Suriye Türk işgalinden 218 ölü sivil

Ölü siviller arasında 18 kişi öldü –   650 kişi yaralandı – Kremlin kuzey Suriye’deki insani durumdan endişe duyuyor

18 çocuk olmak üzere 218 sivilin, tutarındadır, gelmiş öldürüldüğükuzeydoğu içinde Türk saldırısı Suriye , yaklaşık bir hafta lansmanından sonra, bölgedeki Kürt yetkililer hangi başlattı duyurdu. 

Sağlık yetkilileri, ayrıca 650 kişinin de yaralandığını söyledi.

Bugün Kremlin, Türkiye’nin orada askeri bir operasyon başlatması kararının ardından Suriye’nin kuzeyindeki insani durumla ilgili endişelerini dile getirdi. 

Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya’nın özellikle mülteci durumuyla ilgili endişelendiğini söyledi Peskov ayrıca, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türk mevkidaşı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin Suriye’deki eylemlerini Salı günü yaptığı açıklamada, Rusya’nın Karadeniz’in merkezi olan Soçi’deki toplantısında görüşeceklerini belirtti.

Aynı zamanda, Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Suriye’nin, Interfax’ın haber ajansına göre, Suriye’nin Türkiye’yle sınırını, bu anlaşmazlığın çözülmesi bağlamında kontrol altına alması gerektiğini söyledi. 

Aynı zamanda, Reuters ve AFP, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in bugün Ankara’ya geldiğini, burada Türkiye’nin kuzeydoğusundaki Suriye’nin saldırısına yönelik Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşme planladıklarını bildirdi. 

Penn’in Türkiye’yi kuzeydoğu Suriye’deki Kürt Halkının Koruma Birimlerine (YPG) karşı askeri operasyonunu durdurması yönünde teşvik etmesi bekleniyor.

Penn’den kısa bir süre önce, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Türk başkentine ulaştı ve iki erkeğin saat 14: 30’da Yunanistan cumhurbaşkanı ile görüşmesi bekleniyor.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: