Suriye: Erdoğan ABD askerlerini bombaladı Erdoğan ABD askerlerini bom

Suriye: Erdoğan ABD askerlerini bombaladı

Erdoğan ABD askerlerini bomba

Suriye: Erdoğan ABD askerlerini bombaladı
battal merk
battal merk( habervipp@gmail.com )
selam ben k.maraş battal merk haber yazmayı çok seviyorum bu kadar
22 views
12 Ekim 2019 - 12:12

Türk topçusu, ABD’nin Kuban’daki pozisyonlarını ‘kazayla’ vurdu – ABD yaptırımları hazır

Suriye’deki Türk askeri operasyonları, kontrol edilemez oranlara bürünmüş, atmosferin kokusu barut ve ülkenin kuzeyindeki ABD kuvvetleri
Kompani yakınlarındaki Mashtenour Tepesindeki düşen Türk yangınlarından etkilenmiştir . Rapora göre yaralanma yok.

Haber topluluğu şehir, Kürtlerin yaşadığı çoğunluğu şirketi “içinde, Türk topçu ateşi kabul Buna göre, Pentagon’un üst düzey bir üyesi olarak Kürt yetkilisi gerekçe Amerikan Newsweek ağı tarafından kamuoyuna edildi Barışın Kaynağı yürütülen” Kürt savaşçılara karşı.

Resmi Twitter'da görüntüle

29322:23 – 11 Eki 2019 Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik 379 kişi bunun hakkında konuşuyor
Newsweek’in raporunu doğrulayan CNN, Türk yangınlarının Amerikalıların Kobani yakınlarındaki konumlarından birkaç yüz metre öteye düştüğünü bildirdi. Üst düzey bir Pentagon yetkilisi, olay yerinde 15 ila 100 asker olduğunu söyledi.

Belirttiği gibi, Türk bombardımanları o kadar güçlüydü ki, söz konusu tepedeki ateş sırasında ABD askerlerinin bir savunma hareketi olarak yanıt vermeyi düşünüyorlardı. Bununla birlikte, bir yanıt vermediler, ancak konuyu terk ettiler.

Birkaç gün önce ABD Başkanı Donald Trump, ABD birliklerinin geri çekildiğini açıklayarak, kuzeydoğu Suriye’ye müdahale etmesi için Ankara’ya “yeşil ışık” verdi.

Bununla birlikte, izlenim, ABD Savunma Bakanlığının Avrupalı ​​”müttefikleri” Suriye’de istikrarı sağlayacak eylemlere katkıda bulunmaya çağırdığı yönünde.

ABD Maliye Bakanı Steven Mnuchin, Donald Trump’ın ABD yetkililerine “çok önemli yeni yaptırımlar” planı hazırlama yetkisi verdiğini söylese de, ABD’nin Türkiye’deki yaptırımlarla ilgili tartışmalı mesajları Türkiye gerginliği artırıyor.

ABD Başkanı, çok önemli yeni yaptırımların uygulanmasını sağlayan bir yürütme kararnamesi imzalayacak.

“Bunlar çok katı yaptırımlar. Bunları kullanmak zorunda kalmayacağımızı umuyoruz, ancak gerektiğinde Türkiye ekonomisini etkisiz hale getirebiliriz. Finansal kurumları çok dikkatli olmaları gerektiği ve yaptırımların olabileceği konusunda uyarıyoruz “dedi.

Erdoğan Suriye: Bir Adım Geri

Atmayacak Washington Washington’un Suriye’deki gerginlikleri etkisiz hale getirmesi konusunda uyarmasından sonra Türkiye cumhurbaşkanı uluslararası endişeyi vurguladı:

“Fırat ve Doğu’nun batı kesimini teröristlerden temizleyeceğiz sınırlarımızın güvenliğini sağlayacağız ve Suriyelilerin güvenli bir şekilde evlerine dönmelerini sağlayacağız. Şimdi bu işi durdurmak için sol ve sağdan tehditler alıyoruz. Donald Trump’a ve geri kalanımıza, bize oradaki durumu durduracaklarına söz verdiklerini söyledim ama yapmadılar. Şimdi kendi başımızayız ve geri adım atmayacağız »

Kürt kuvvetleri, beş cihatçıyı Kamli kasabası yakınlarındaki hapishaneden kaçtıklarını doğruladı. Suriye’den yerinden edilmiş kişilerin şimdi 100.000 olduğu hâlâ yaygın bir endişe var.

Türkiye, 342 Kürt savaşçıyı öldürdüğünü, roket starlarının Kürt misillemelerinde en az 11 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Erdoğan’ın kuzeyindeki Suriye’de mülteci merkezleri kurma bahanesiyle AB’ye maddi destek çağrısında bulunan geniş kapsamlı özlemleri, taleplerinin gerisinde bir istila gören çok sayıda ama uluslararası toplumdan. Ve uluslararası analistlere göre, cihatçılara karşı savaşan Kürt kuvvetlerinin Türkiye tarafından yerinden edilmesi durumunda İslam Devletinin yeniden dirilişi görülebilir.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: