Stresi kontrol etmenin dört süper etkili yolu Stresi kontrol

Stresi kontrol etmenin dört süper etkili yolu

Stresi kontrol etme

Stresi kontrol etmenin dört süper etkili yolu
battal merk
battal merk( habervipp@gmail.com )
selam ben k.maraş battal merk haber yazmayı çok seviyorum bu kadar
29 views
09 Ekim 2019 - 11:27

Stresi kontrol
Stresi kontrol

Stresi sakinleş termenin ve dinlendirmenin basit ve kolay yollarını keş fiden

Stres doğal ve geçici bir fenomen olmasına rağmen, birçok insan için zor durumda sakin kalmalarına izin vermediğinden zararlıdır. Ayrıca, stres kronikleşirse, hem fiziksel hem de zihinsel sağlık üzerinde uzun vadeli etkileri olabilir.

Bununla birlikte, bu noktaya gelmemek için, stres zamanlarında stresi kontrol etmemize yardımcı olacak basit adımlar vardır, buna karşın, sık önlemeye yardımcı olur. ..

1.Diyafragma Solunumunu Deneyin

Derin nefes alma, sağlık çalışanlarının hasta rahatını sağlamaları için en yaygın önerilerden biridir.Ancak, sadece derin nefesler hakkında olmadığı için sakinleşmeye çelişirken nefes alma şekli önemlidir. 2017 çalışmasına göre , diyafragmatik solunum kortizon seviyelerini düşürerek ve dikkati artırarak vücudun gevşemesine yardımcı olabilir.Bunu başarmak için, yanlarınızın ve kanımızın hava ile şiştiğini ve tüm havanın çıkmasına izin vererek ağzın içinden nefes aldığını hissederken burnun derin ve yavaş bir şekilde solunmasını sağlayın.

2. Neler olduğunu Kaydetme

Olumsuz duygular, insanlar karıştığında genellikle toksit hale gelir.Bununla birlikte, bazı çalışmalar düşüncelerin kaydedilmesinin bir kişinin olumsuz duygular geliştirmesine yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Aslında, bir 2017 çalışması, düşüncelerin ve duyguların kaydedilmesinin hem fiziksel hem de zihinsel belirtileri azaltabildiğini, bir sorunla başa çıkmanın yollarını iyileştiğini, başkalarıyla iletişim kurmayı ve bil işsel yetenekleri azaltabileceğini buldu.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: