Kanserden ölüm riskini azaltan vitamin Kanser riski

Kanserden ölüm riskini azaltan vitamin

Kanserden ölüm riski

Kanserden ölüm riskini azaltan vitamin
273 views
17 Haziran 2019 - 6:42

Yeni araştırmalara göre, en az üç yıl boyunca D vitamini takviyesi alımı, tüm kanser türlerinden ölümlerde% 13 azalma ile ilişkilendirildi.

Amerikan Klinik Derneğinin yıllık konferansında sunulan üç yeni çalışmaya göre kanserden ölüm riski D vitamini azalmış görünüyor . 

Eyalet Üniversitesi ve Tıp Merkezi tarafından yaklaşık 80.000 yetişkin tarafından yapılan ilk araştırma, en az üç yıl boyunca bir D vitamini takviyesi alımının, tüm kanser türlerinden ölümlerde% 13’lük bir azalma ile ilişkili olduğu sonucuna varmıştır.

Diyerek şöyle devam etti: “Bu bulguların ana mesajı, D vitaminin kansere karşı mücadelede faydalı olabileceği. Her formda en az üç yıl boyunca D vitamini takviyesi alan hastalar, kanserden ölümlerin önemli oranda azaldığını “dedi. Eyalet Üniversitesi başkanı.

İkinci çalışmada, Üniversite Hastanesinden araştırmacılar, D vitamini hapı ve astatin alımı kombinasyonunun Prostat Kanseri ölümlerinde% 38’lik bir azalma ile ilişkili olduğunu bulmuşlardır.Araştırmacılar, D vitamini ve statiklerin bağımsız hareket ettiğini, kombinasyonlarının hastaların yaşamlarını arttırdığını belirtti.

Üçüncü çalışma, Sağlık Ağı Kanser Enstitüsündeki araştırmacılar tarafından yapıldı ve D vitamini eksikliğinin pankreas kanseri riskini iki katına çıkardığını ve kolorektal kanser riskini artırdığını gösterdi .

“Hızlandırıcı hayat ritmleriyle modern bir toplumda yaşıyoruz. İnsanlar zamanlarının önemli bir kısmını çalışma binalarında geçiriyorlar ve doğada ve güneşte rahatlamak için daha az zamana sahipler, bu nedenle D vitamini eksikliği gittikçe daha fazla oluyor “dedi.  Sağlık Ağı Kanser .

Araştırmacılar henüz D vitamininin kanserle nasıl mücadele ettiğini bilmiyorlar, ancak bazı bilim adamları vücuttaki doğal asitleri diskalifiye eden bir enzim üretmekten sorumlu olduğuna inanıyorlar.Bu asitlerin potansiyelinin azaltılması, iç organlarda hasara neden olabilir ve bu da kanser riskini azaltır.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: