Güçlü Savunma ve Kanser Korumaya Giden Beş Yol

Güçlü Savunma ve Kanser Korumaya Giden Beş Yol

Kanser Koruma

Güçlü Savunma ve Kanser Korumaya Giden Beş Yol
35 views
16 Ekim 2019 - 18:13

Kanser Koruma
Kanser Koruma

Mikropların vücut için mutlaka kötü bir şey olduğu yanılgısı vardır. Ancak, bazıları insan sağlığına faydalı olduğu için durum böyle değildir.

Vücudumuz yaklaşık 100 trilyon mikroorganizmaya ev sahipliği yapar. Aslında, vücudumuz insan hücrelerinden on kat daha fazla mikroorganizma içerir. Sindirim sistemimiz 1000’in üzerinde bakteri türüne ev sahipliği yapıyor. Bu bakteriler sindirim sistemimizde yaşar, besinleri parçalamaya ve besinleri emmeye yardımcı olur. Bu bakterilerin tümü bağırsaklarımızın duvarlarında bir pozisyon için rekabet eder. Bununla birlikte, hepsi sağlığımız için iyi ve faydalı değildir. Bazıları patolojiktir ve toksinler üretir. Diyet şeker, beyaz un ve işlenmiş yiyeceklerde yüksek olduğunda gelişirler. Kötü bakteri üremesi iltihaplanmalara ve kronik hastalıklara yol açar. Ek olarak, antibiyotiklerin kullanılması tüm iyi bakterileri öldürür ve bağırsak yolunu kötü bakterilerin kontrolsüz kanalizasyona eğilimli hale getirir.

İyi ve kötü bakteriler arasındaki denge, sindirim sistemimizin sağlığını ve bağışıklık sisteminin işlevini belirler.

Bağışıklık sistemimizin% 70-80’i sindirim sisteminde

Her ne kadar modern batı tıbbı genellikle bu gerçeği görmezden gelse de, bağışıklık sisteminin% 70-80’i sindirim sistemindedir. Sindirim sistemindeki bağışıklık hücrelerinin güçlü varlığı, vücudumuza yediğimiz yiyeceklerle giren yabancı istilacıların ve toksinlerin yakalanması, öldürülmesi ve uzaklaştırılması için şarttır.

Probiyotikler: Sağlıklı bakteri

Düzenli olarak iyi ve faydalı bakteri alımını sağlayarak bağırsak florasının dengesini sağlarız. Problematikler alanında yapılan kapsamlı araştırmalar, sağlıklı bir bağışıklık sistemini korumak, otoimmün hastalıkları düzenlemek, alerjileri ve in toleransları azaltmak ve son olarak kanseri önlemek için dengeli bir bağırsak florasının önemini vurgulamaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımını simgeleyen probiyotikler, “yeterli miktarda uygulandığında, konağın sağlığına fayda sağlayan canlı mikro organizmalardır”. “Antibiyotik” terimi, “promosyon” anlamına gelen “pro” kelimesinden ve “hayatı” temsil eden “biyotit” kelimesinden gelir.

Problematiklerin ati-kanser mekanizmaları

Bazı probiyotikler belirli antikanser mekanizmalarını aktive etmek bildirilmiştir. Daha fazla kanıt probiyotik bakteri, bağırsak duvarlarının oluşturan hücrelerin ve büyümesini geliştirmek, bağırsak iç koşulları iyileştirdiğini göstermektedir. Bunlar hasarı azaltmak DNAbağırsak hücreleri ve oksidatif stres, antioksidan madde.

Probiyotikler aflatoksinler olarak bağırsakta toksik ve kanserojen maddeler, nötralize ve bağışıklık aktivitesini artırır. laboratuarlar Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar probiyotiklerin kanser ve doğrudan kanser hücrelerini öldürmek kanser üreten bileşenlerin gelişimini önlemek olduğunu göstermiştir.

Araştırmalar, uzun süreli yoğurttan probiyotik alımının, meme, barsak ve rek tal kanserler ve mesane kanseri insidansının azalması ile ilişkili olduğunu göstermiştir.

tavsiyeler

1. Günlük probiyotik kullanıyorsun.

2. Diyet yoluyla iyi problematikler almak için günlük olarak sadece süt ve laktik asit bakterileri içeren bir porsiyon kefir veya koyun yoğurt yiyin.

3. Fermente sebzeler iyi bakteri almanın başka bir harika yoludur. Lahana turşusu, turşu ve kimchi bu tür sebzelerin güzel örnekleridir. Lahana turşusu Almanya kökenli olup laktik asit bakterileri tarafından fermente edilmiş kıyılmış lahanalardan oluşur. Kimchi, çeşitli baharatlar içeren geleneksel bir Kore sebze yemeğidir.

3. Nefret, NATO ve Tepme, fermente edilmiş soya ürünleridir. Asya mutfağı itibaren ve faydalı antibiyotik bakterileri yapımında katkıda bulunur.

4. Günümüzde kefir, suda veya Hindistan cevizi suyunda bulunur, böylece süte karşı toleranssız olan veya kefir tüketenlerden kefir tüketmekten yararlanabilir.

5. Küçük bir dozla (örneğin bir çay kaşığı) başlayıp yavaş yavaş arttırarak probiyotikleri diyetinize yavaş yavaş uygulayın.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: