JAPONYA: KASIRGA KASIRGA ÜLKE YASINI TUTUYOR – EN AZ 23 ÖL

Japonya: Kasırga Kasırga ülke yasını tutuyor – En az 23 ölü

Japonya Kasırga

Japonya: Kasırga Kasırga ülke yasını tutuyor – En az 23 ölü
22 views
13 Ekim 2019 - 11:40

Japonya Kasırga Kasırga ülke yasını tutuyor
Japonya Kasırga Kasırga ülke yasını tutuyor

Hala 16 tane kayıp var ve kasırga orta ve doğu Japonya’da sular altında kalan alanları geride bıraktı ve neredeyse yarım milyon hanenin gücü yoktu.

Japonya bugün en az 23 kişinin hayatını iddia onlarca asker ve farklı alanlarda bloke vatandaşlara yardımcı olmak ve ülkenin yakın tarihinin en kötü kasırgalar biri neden sel yüz kurtarma ekipleri binlerce gönderilen ve sonuçlandı Tokyoyu geçici olarak felç ediyor. 

Devlet tarafından işletilen NHK ağına göre, Hagibis kasırgası orta ve doğu Japonya’da büyük sular altında kalan alanları geride bıraktı ve neredeyse yarım milyon hanenin elektriksiz kalması nedeniyle hala 16 kişi var .

Tokyo’daki Narita ve Haneda havaalanları üzerindeki iniş kısıtlamaları kaldırıldı, ancak NHK’ye göre, en kötü etkilenen bölgelerdeki yüksek hızlı trenlerde olduğu gibi bugün için 800’den fazla uçuş iptal edildi. 

Yetkili makamlar, Tokyo yakınlarındaki Kanto bölgesinde, mağazaların birçok treni yeniden açtığı ve yeniden açtığı yağmur uyarıları yayınladı, ancak hala Japonya’nın doğusunda sel baskınları ve daha fazla hasara yol açma riski olduğu konusunda uyardılar .

12 Ekim 2019

Başbakan Shinzo Abe, ilgili bakanların acil bir toplantısını yaptı ve afet yönetim bakanını etkilenen bölgelere gönderdi. Aynı zamanda, mağdurların ailelerine başsağlığı dileklerini dile getirdi ve hükümletin insan yaşamını ve mallarını kurtarmak için çaba sarf ettiğini belirtti. Abe, “Elektrik kesintileri ve ulaştırma hizmetlerinin askıya alınması ile ilgili olarak mümkün olan en hızlı şekilde iyileşme için her türlü çabayı göstermeye ve vatandaşları toprak kaymaları ve diğer tehlikelere karşı tetikte olmaya teşvik ediyoruz” dedi.

Hükmet, Japonya’nın silahlı kuvvetlerinin yaklaşık 27.000 üyesinin itfaiyeci, polis ve sahil güvenlik personeli olarak orta Japonya’nın Nagano bölgesinde ve başka yerlerde yasaklanan insanları kurtarmak için gönderildiğini belirtti. NHK’ya göre, felaketin büyüklüğü yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor, çünkü birçok alan sular altında kaldı. Hükumete göre, geçtiğimiz ay Tokyonun doğusunda bölgelere saldıran başka bir kasırganın neden olduğu uzun süreli elektrik kesintisinin tekrarı korkularını artıran yaklaşık 425 bin ev elektriksiz kaldı.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: