Hangi balıklar şeker hastalığına karşı korunur, hangileri

Hangi balıklar şeker hastalığına karşı korunur, hangileri

Hangi balıklar şeker

Hangi balıklar şeker hastalığına karşı korunur, hangileri
battal merk
battal merk( habervipp@gmail.com )
selam ben k.maraş battal merk haber yazmayı çok seviyorum bu kadar
648 views
21 Haziran 2019 - 19:42

?

Eğer yağlı balık  hiçbir kirleticileri vardı onların tüketim Ancak balık kirleticiler ters etki getirmek ve yağlı balık tüketiminin koruyucu özelliklerini azaltmak gibi görünüyor diyabet 2 riskini düşürecektir. Bu sonuca Teknoloji Üniversitesinden araştırmacılar geldi , Beslenme Dergisinde yapılan bir yayında.

Balık tüketiminin riski üzerindeki etkisine ilişkin araştırmalar, son yıllarda tartışmalı sonuçlara yol açmıştır. Bazı araştırmalar, balık tüketiminin artmasının, tip 2 diyabet riskini azalttığını, diğerleri ise etkisinin olmadığını gösterdiğini ve bazılarının riski artırma eğiliminde olduğunu göstermiştir.  Teknoloji Üniversitesindeki araştırmacılar,  farklı cevapların mozaiği için olası bir açıklama bulduğunu iddia ediyorlar.

Gıda ve Beslenme Bilimi Doktorası olan , “Balıkların, balıkta bulunan çeşitli çevre kirleticilerinin etkisiyle diyabet geliştirme riski üzerindeki etkisini ayırmayı başardık” dedi. “Çalışmamız balık yemenin riskini etkilemediğini gösterdi. Yeni bir analitik derin öğrenme yöntemi yardımıyla çevresel kirleticilerin etkisini ortadan kaldırdığımızda, balıkların kendilerini tip 2 diyabetler karşı net bir koruma sunduğunu gördük. “

“Koruma esas olarak yağlı balıklardan geliyor. Ancak, yüksek yağ alımı ile kandaki yüksek düzeyde çevresel kirletici arasında da bir ilişki bulduk “dedi.

Bu çalışmada ölçülen edildi Kirleticiler gibi kalıcı organik kirleticiler (POP) olan  dioksin , DDT ve . Daha önce yapılan araştırmalar, tip 2 diyabet ile ilişkili olabileceğini göstermiştir: Farklı çalışmalarda balıkların riski üzerindeki değişen etkisi, farklı enfeksiyon düzeylerine sahip bölgelerden balık alımından kaynaklanıyor olabilir.

Üniversitesindeki araştırmacılar, çalışma katılımcılarının diyet alışkanlıkları anketlerine ek olarak ne yemek zorunda olduklarını bulmak için yeni bir yöntem kullandılar.

“Kütle bazlı kütle si olarak bilinen bir teknik kullanarak, örneğin her bir katılımcının kaç balık tükettiğini ortaya koyan spesifik moleküller için, kan örneklerinde yaklaşık 30 bulduk” dedi.

“analiz ve veri analizinin yeni yolu bize ilgili farklı raporların etkilerini ayırt etmek için yeni fırsatlar sunuyor. Bu çok önemlidir, çünkü bir hastalık geliştirme riskinin beslenme, çevresel kirletici maddeler veya her ikisinden de kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek zordur, “diyor Yemek ve Beslenme Profesörü .


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: