Erdoğan'ın Kürtlere karşı ültimatomu: Bugün silahları atın

Erdoğan’ın Kürtlere karşı ültimatomu: Bugün silahları atın

Erdoğan Kürtlere silahları

Erdoğan’ın Kürtlere karşı ültimatomu: Bugün silahları atın
53 views
16 Ekim 2019 - 17:45

Erdoğan Kürtlere karşı Bugün silahları atın
Erdoğan Kürtlere karşı Bugün silahları atın

Erdoğan, hiç kimsenin Türk ordusunun şu ana kadar gitmesini beklemeyeceğini vurguladı – “Bugün önerimiz, teröristlerin silahlarını düşürüp planladığımız güvenlik bölgesini terk etmeleridir” dedi – Normal olarak Rusya’ya gezi ABD

Recep Tayyip Erdoğan , partisinin Ankara’daki (AKP) çalışmaları sırasında kuzey Suriye’deki operasyonu hakkında konuştu . 

Erdoğan yine terörle mücadeleden bahsetti ve hiç kimsenin Türk ordusunun bu kadar uzağa ulaşmasını beklemeyeceğini vurguladı.

Erdoğan’ın sözleri şöyle: 

“İslam Devleti, gelişmekte olan, finansal olarak desteklenen, ülkeleri yönlendiren ve bugün en büyük düşmanımız olan bir projedir. Bununla birlikte, bu konuda kimin rol oynadığını iyi biliyoruz. 

Geçmişte Türk devletine geri dönme seçimi mevcut değil ve bizim için hiç olmadı. Yapmamız gerekeni yaparız, yarışın bayrağını millet olarak yükselttik. “Özgürlük ya da ölüm” bize uymuyor. 

Kimse bizi, yaşamını yitiren 20 sivil için bizi tebrik etmeye ve Kürt aleyhinden 170 yaralı sivili bize dilememizi istedi. Hepimiz onları iyi tanıyoruz, güvenilmezler.

Türk ordusunun o kadar uzağa ulaşmasını beklemiyorlardı. İşlerin değiştiğini fark ettiler ve şimdi daha fazlasını arıyorlar. 

Sivil katliamlarına gelince, Türkiye tarihinde hiç böyle bir şey yapmadı. Bunu görmek istiyorsanız, Afganistan, Arakan, Yukarı Karabağ veya Bosna ve Balkanlar’a dönün. Öte yandan, Türkiye’de katledilen sivillerin gözleri kördür, kulakları duyulmaz … 

Hiçbir zaman böyle bir duruma girmek istemedik, ancak yarın hepinizin benzer sorunlarla karşı karşıya kalacağınızı biliyorsunuz. Terörizmle mücadelede birileri sizi desteklemiyorsa. Hepiniz çok iyi anlayacaksınız.

İşimizi adım adım sürdürdük, bugüne kadar 220 kilometrekarelik bir alanı temizledik. Bir ülke olarak terör örgütü ile aynı masada oturamayız, ara bulucu aramıyoruz. Tüm yıl boyunca teröristleri koruyanlar, bizimle müzakere etmelerine izin verdiler, biz bu yolu izlemiyoruz. 

Suriye’de meşru bir hükmet ortaya çıktığında, kamusal yaşamın tüm alanlarını temsil edecek, o zaman yönettiğimiz ve güvenliği sağladığımız alanları tamamen terk edeceğiz. İnşa ediyoruz, insanları asla dışarı çıkarmıyoruz. 

Bugün teröristlere öneri, silahlarını ve malzemelerini düşürmek, tüm tuzaklarını yok etmek ve tasarladığımız emniyet kemerini bırakmak.

Suriye’deki işimiz yüzünden bizi maddi cezalarla tehdit ediyorlar. Ancak, bunların beklenenden daha az etkisi olacaktır. Ülkemize gelen veya bizi Suriye hakkında konuşmaya çağıran herkes onun hakkında çok açık, çok dostane ve uygun yaklaşımı benimsemeye hazırlıklı olmalıyız. Aksi takdirde, haksız yere zaman ve enerji harcardı. 

Teröristler güvenlik bölgesini terk ettiklerinde Barış Kaynağı sona erecek. 

Asla kurban olamayacağımızı biliyoruz, ancak adalet ve hakikat için gayret göstermeye ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz ”dedi. 

Erdoğan, UEFA ve Halk bank hakkında, UEFA’nın
milli Türk oyuncularının “askeri selamlama” konusundaki soruşturmasıyla ilgili söylediklerini …“Burada ciddi bir şey bulamıyorum. Bunu bir eylem olarak kınayabilirim, ancak takımdan olumsuz bir yaklaşım geldiğini sanmıyorum. “

Halk bank davasına gelince, Erdoğan şunları söyledi: “Bu, faaliyet gösterdikleri duygusal yolun bir göstergesi. Bu dava kapandı. Şimdi, güney New York’ta savcı tarafından yasa dışı ve çirkin bir eylemden sonra yeniden açıldı. Kararlara bakacağız ve bizim için doğru olan yasal önlemleri alacağız. ” 

Erdoğan , normal olarak Rusya’ya, ABD’ye açık
ve Rusya’ya ve ABD’ye yapmayı planladığı gezilerle ilgili olarak şunları söyledi:“Rusya ziyaretimin bir dezavantajı yok. Beklenmeyenler dışında normal olacak. Amerika Birleşik Devletleri gezisine gelince, Türkiye’ye gelecek olan delegasyonları ile yaptıkları toplantılardan sonra değerlendirilmesi gereken bir durum. Kongre’deki bütün tartışmalar ve benim hakkımda söylediklerim ailem için endişeleniyorum. Bize saygısızlık ediyorlar ve oradaki yolculuğum hakkında kesin olarak söyleyebileceğim bir şey yok. “


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: