Erdoğan - AB: Bizim için dersler, katliam lekesi olanlar

Erdoğan – AB: Bizim için dersler, katliam lekesi olanlar

Erdoğan katliam

Erdoğan – AB: Bizim için dersler, katliam lekesi olanlar
31 views
19 Ekim 2019 - 14:43

Erdoğan AB Bizim için dersler katliam lekesi olanlar
Erdoğan AB Bizim için dersler katliam lekesi olanlar

Türkiye cumhurbaşkanı, AB üye devletlerine ‘Barış Kaynağı’ na silah ambargosu koyma niyetine tepki verdi –    ‘Maskeler düştü ve arkasındakileri’ eklenmiş ve yinelenen ‘eğer olmazsa’ tekrarladıklarını gördük sormak, sonra 120 saatin sonunda teröristleri vurmaya devam edeceğiz »

Avrupa Birliğine karşı silah ambargolarının empoze edilmesi konusundaki sert söylem, Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul’daki 3. Afrika Dini Liderler Zirvesi’nde yaptığı konuşmada kullanıldı .

“Bugün bize bize haklar, hukuk ve özgürlük dersleri öğretenler, geçmişte hemen hemen herkes katliam, işgal veya sömürgecilik lekesine sahip. Türk Devlet Başkanı Winston Sejor tarafından bir cümle kullanarak, Barış Ambarına Operasyona yanıt olarak bize Ambargo dağıtan, Barış Kaynağını Operasyonuna cevap verenler, “Ruanda soykırımının katillerinin kana susamış elini silahlandıranlar” dedi : bir damla kandan. “

“Maskeler düştü”

Daha sonra Erdoğan tropik bir serginin açılması için Kayseri kentine gitti ve Suriye’deki askeri operasyon hakkında geri bildirim yapma fırsatını kaçırmadı. Aslında, bir kez daha Avrupalıların ve Amerikalıların tutumu üzerine bir büyü bıraktı: “Son 9 günde, bir ülke olarak, çok kötü saldırılara uğradık. Maskeler yere düştü ve arkalarında kimin saklandığını gördük. Türkiye cumhurbaşkanı, sözlerini başka bir yerde yerine getirirken sözlerini duyduk, ancak herhangi bir tatmin göremedik “dedi:” Suriye’de geliştirdikleri zincire kim vuracak? Kimse Türk milletinin gücünü tanımıyor, ancak şimdi yapacaklar ve derslerini alacaklar. ”

“Sözler yerine getirilmezse 120 saat sonra devam edeceğiz”

açısından ise kaydeden Erdoğan, “Böyle bir ortamda, biz samimi bir tutumu var kimseden bekliyoruz, bize destek” anlaşması ABD ile, biz o zaman sona ermesinden sonra, ne sormak degilsek” yine tekrarladı 120 saat boyunca teröristlere saldırmaya devam edeceğiz. Bize verilen sözler yerine getirilmezse, mümkün olan en kısa sürede işe devam edeceğiz. ”

Vladimir Putin  ile yapılacak bir toplantıya ilişkin olarak şöyle dedi: “Türk taraftan, başlangıçtan itibaren belirlediğimiz tüm koşullar en ufak bir sapma göstermedi. Sağladığımız bazı alanlarda Suriye rejiminin Rus koruması altındaki güçleri var. Bunun hakkında Putin ile konuşacağız, bir çözüm bulmalıyız. ”


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: