Dünyanın En İyi Annesi Olmanın ve Hissetmenin Sekiz Yolu

“Dünyanın En İyi Annesi” Olmanın ve Hissetmenin Sekiz Yolu

Dünyanın En İyi Annesi Olma

“Dünyanın En İyi Annesi” Olmanın ve Hissetmenin Sekiz Yolu
56 views
17 Ekim 2019 - 10:07

Dünyanın En İyi Annesi Olma
Dünyanın En İyi Annesi Olma

İyi bir anne olmak, günde yirmi dört saat boyunca uyanık olmak anlamına gelmez, ancak çocuklarımıza onlarla anlamlı bir ilişki geliştirmek için yeterli kalitede zaman vermek anlamına gelir.

Kadınlar boş zamanlarında emrinde. Zorlu işlerde çalışmak. Dişiler on iki ya da onlarla birden fazla rol üzerinde dengelemeye çalışırız. “Çocuklarım gibi hiçbir şey yapmayan ve kimseyi yapmayan” anneler ve zaman doluysa, kendimize zaten onlarca zorunlulukla dolu pişmanlıklarla doluyuz. Rahat olun! İyi bir anne olmak, günde yirmi dört saat boyunca uyanık olmak anlamına gelmez, ancak çocuklarımıza onlarla anlamlı bir ilişki kurmaları için yeterli (ve) kalitede bir zaman vermek.

 İyi annemin ‘kontrol listesi’

1. Çocuğunuza kaliteli zaman verin: Kaliteli zaman: Çocuğuma günde en az 10 dakika boyunca ne isterse yapın. Dikkatimin% 100’ünü her şeye vermeyi taahhüt ediyorum. Aklım açık havada seyahat etmeden, iyi gitmeyen sabah toplantısında veya akşamları ne pişireceğimde gerçekten varım.

2. Çocuğun Kendi Kendine Yapabileceklerini Yapmayın:Çocuğumuz yalnız başına bir şey yapmıyorsa, yardım için acele etmeden önce, kendimize yardımımızla istediğini elde etmenin daha önemli olup olmadığını ya da çalıştığı zaman öğrenmesini isteyip istemediğimizi soralım. Yalnız yapacak. Çocuğumuz için ya görülmesinin zor olmasını engelleyen ya da okulumuzun evimizin altında bekledikten sonra acelemiz olduğu için bir şeyler yaptığımızda, sonunda ayağa kalkmasına yardım etmiyoruz.

3. Sevginizi ve Sevginizi Her Gün Gösterin: Kulağa geldiği gibi, ihtiyaç duyduklarında çocuklarımızın açılabilmesi önemlidir. Ve elbette, sevgimizi ve şefkatimizi her gün cesur dozlarda vermek.

4. Çocuğunuzun sizden daha fazla konuşmasına izin verin: Konuşurken çocuğumuzun daha fazla konuşmasına izin verin. Tüm dikkatimizi verelim ve onun duygularını anlamamız ve olası çözümleri düşünmemiz istenmedikçe tavsiyemizden kaçının.

5. Duygularını Tanıyın: Ağladığında, bizim rolümüz, onu vurulduktan veya incindikten sonra göründüğü zaman “hiçbir şey olmadığına” ikna etmek değil, duygularını duymak ve kabul etmek (örneğin “korkutuyor sanırım”). “).

6. Gerekirse özür dileyin: Öfkemizi kaybettiğimizde veya haksız yere davrandığımızda, çocuğumuz ne kadar küçük olursa olsun, özür dilemekten utanmamıza izin verin. Bu pişmanlığımızı azaltacaktır ve çocuğumuz tüm duyguların kabul edilebilir olduğunu ancak onlardan kaynaklanan davranışların tümünü olmadığını öğrenecektir.

7. Sınırlarınıza ulaşırsanız bir mola verin: Sınırlarımıza ulaştığımızı hissettiğimizde, kendimizi etkinlikten uzaklaştırmak için birkaç dakika ara verelim. Ne kadar sakinleşirsek, o kadar serin oluruz ve konuyu doğru bir şekilde ele almamız daha muhtemeldir.

8. Çocuğunuzu Zorluklara Hazırlayın: Çocuğumuza yaşamın mükemmel olmadığını göstermek önemlidir. Ebeveyn olarak görevimiz çocuğum için hayatı mükemmel hale getirmek değil, zor zamanlar için hazırlamak ve gerekli becerileri geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

Çocuğumuzla birlikte önemli anlar için endişeli anneler için öneriler
edelim:

  • bize bildiği bir şeyi öğretmesi için teşvik ediyoruz
  • Özel isteklerini, kendi arzularımız yerine, farklı deneyimler yaşamaya teşvik ederek dinliyoruz.
  • hayal gücünü geliştiren ve çocuğun yaratıcılığını temel alan çeşitli şekillerde kullanılabilen oyunları seçiyoruz.
  • Ona nasıl bir örnek olacağımızı gösteriyoruz
  • birlikte doğada yürüyüşe çıkmak
  • öğleden sonra bir gönüllülük çalışması organize edin (örneğin, bir vakıfta, ağaç dikiminde).
  • yaşamın değerlerini tartışır

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: