Demans hastaları için en iyi tedavi ilaç sızdır. Demans hastaları için en iyi t

Demans hastaları için en iyi tedavi ilaç sızdır.

demans tedavi

Demans hastaları için en iyi tedavi ilaç sızdır.
63 views
17 Ekim 2019 - 15:58

Demans hastaları tedavi
Demans hastaları tedavi

Yeni araştırmalar, doğa ve masaj aktiviteleri gibi farmasötik olmayan terapötik müdahalelerin demans hastalarında saldırganlık ve endişe ile baş etmede daha etkili olduğunu kanıtladı

Demans hastaları, yeni araştırmalara göre, yeni ilaçlar almaya kıyasla, doğa, masaj ve dokunma terapisi gibi aktiviteler gibi müdahalelerle daha etkili bir şekilde tedavi edilen görünen saldırganlık ve kaygı gibi semptomlar sergilerler.

İç Hastalıkları Annals dergisinde yayınlanan ve Toronto’daki Saint Michael Hastanesi ve Calgary Üniversitesi tarafından yürütülen bu çalışma, doğada yapılan faaliyetlerin saldırganlık gibi semptomları tedavi etmek için antitoksik ilaçları uygulamaktan daha etkili olduğunu göstermiştir. Bu genellikle demans hastalarında görülür. Benzer şekilde, fiziksel hipertansiyon (masaj) yaşayan hastalar için, masaj ve fiziksel temas tedavisi, bakım veren tarafından sağlanan genel bakımdan veya desteklerden daha etkiliydi.

Li Ka Shung Araştırma Enstitüsü araştırmacısı Jennifer Watt, “Demans dünya çapında yaklaşık 50 milyon kişiyi etkiliyor ve hastalık ile yaşayanların yaklaşık dörtte üçü anksiyete, endişe ve saldırganlık gibi nöropsikiyatrik belirtilerden muharip.” Dedi. Toronto Saint Michael Kanada’da.

Çalışma demansı olan 23.143 kişiyi içermiştir ve saldırganlık ve endişe ile mücadele etmek için farmasötik ve farmasötik olmayan müdahaleler üzerinde çalışmıştır.

Her iki müdahale türünü inceleyen araştırmacılar, demansın nöropsikiyatrik semptomlarının tüm durumlar için uygun bir çözüme sahip olmadığı sonucuna varmıştır.

Toronto’nun Saint Michael’s Hastanesinde Bilgi Çeviri Programının yöneticisi ve aynı hastanede bir genetikçi olan Dr. Sharon Straus, tedavinin kişiselleştirilmesi gerektiğini ileri sürerek şunları söyledi: “Tedavi, her hastaya ve onun deneyimine göre uyarlanmalı.” Ancak, bu çalışmanın saldırganlık ve kaygı için öncelik verilmesi gereken müdahaleler olduğunu gösterdiğini açıklıyor.

Dr. Watt, gelecekteki araştırmalar, hastaların kişisel özelliklerinin tedaviye yanıtları üzerindeki etkisini araştırmayı amaçlamalıdır. Bir maliyet-fayda analizi yapmak için iki müdahalenin (farmasötik ve farmasötik olmayan) farklı maliyetlerini değerlendirmek de mantıklı olabilir.

“Bu çalışma bize disiplinlerarası bakımın etkili olduğunu ve insanları merkeze koyan terapötik bir yaklaşımla uyumlu olduğunu gösteriyor” dedi. Watt, bu araştırmanın hem toplum içinde hem de hastanede demans hastalarına bakım sağlayan disiplinler arası ekipleri desteklemenin faydasını vurguladığını söylemeye devam etti.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı bahis

%d blogcu bunu beğendi: