FIM Dünya Motokros Şampiyonası'nda ikinci gün yarışları başladı

featured

Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda, MXGP, Dünya Gençler Motokros Şampiyonası (MX2), Avrupa Motokros Şampiyonası (EMX250) ve Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası’nın (MXWOMEN) sıralama ve 1. ile 2. ayak yarışları yapılıyor.

MXWOMEN ikinci ayak yarışları tamamlandı.

Yarışlarda, MXWOMEN’ın son ayağı olan Türkiye etabında ilk yarışı, Kawasaki’den Yeni Zelandalı Courtney Duncan kazanırken, ikinciliği Yamaha’dan Alman Larissa Papenmeier, üçüncülüğü ise GASGAS’tan İspanyol Daniela Guillen elde etti.

Bugün yapılan ikinci yarışı, Fantic’ten Hollandalı Lynn Valk ilk sırada tamamladı. İkinci ise Kawasaki’den Yeni Zelandalı Courtney Duncan oldu ve Duncan şampiyonluğunu ilan etti.


Fotoğraf: Canan Tükelay/AA

Böylece Duncan, dördüncü kez dünya şampiyonu olarak yarışı tamamladı. Üçüncü ise, KTM’den Danimarkalı Sara Andersen oldu.

Dünya Şampiyonasında Kawasaki’den Yeni Zelandalı Courtney Duncan, dördüncü kez Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonu oldu. 270 puanla şampiyon olan Duncan’ın ardından GASGAS’dan İspanyol Daniela Guillen 250 puanla ikinci olurken 230 puan toplayan Kawasaki’den Hollandalı Van Drunen üçüncü oldu.

Yarışın ardından ödül töreni düzenlendi.

Avrupa Motokros Şampiyonası’nda yarışı Andrea Bonacorsi kazandı ve şampiyon oldu

Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda, MXGP, Dünya Gençler Motokros Şampiyonası (MX2) ve Avrupa Motokros Şampiyonası (EMX250) yarışları yapılıyor.

MXGP’de Avrupa Motokros Şampiyonası (EMX250) Yamaha’dan İtalyan Andrea Bonacorsi bitime bir yarış kala şampiyonluğunu ilan etti. Boracorsi’nin Avrupa’da bu sınıfta ilk şampiyonluğu oldu.

Dünyanın en iyilerinin yarıştığı MXGP Türkiye organizasyonunun içinde yar alan Avrupa Motokros şampiyonu, 393 puanla Yamaha’dan İtalyan Andrea Bonacorsi oldu. Husqvarna’dan Hollandalı Kay Karssemakers 334 puanla ikinci, Fantic’ten Hollandalı Cas Valk ise 305 puanla üçüncü olarak tamamladı.

Yarışın ardından ödül töreni düzenlendi.Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.