CHP-Halk TV geriliminde yeni gelişme: Program engellendi

featured

Halk TV ekranlarında hafta sonu yayınlanan Görkemli Hatıralar programının bugünkü çekimi iptal edildi. 

Halk TV’de yer alan habere göre, engellemeyi programın sunucusu Serhan Asker duyurdu. Asker’in sosyal medyada yaptığı paylaşım şöyle:

“Sevgili Görkemli Hatıralar izleyicileri. Bugün Antalya Döşemealtı’nda tarihi Kırkgöz Hanı’nda büyük hazırlıkları yapılan program ne yapmaya çalıştığı belli olmayan bir CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın talimatıyla iptal edildi. Ancak canlı yayının yapılacağı yerin dışına çıkarak sizlerle birlikte olacağız. Üzgünüz… Görkemli Hatıralar sizin programdır. Susmayacağız… Tüm Antalyalıları canlı yayina davet ediyorum…”

Programın sunucusu Serhan Asker’in program başlarken yaptığı açıklama ise şöyle oldu:

”CHP Genel başkan yardımcısı Eren Erdem’in belediye başkanına verdiği talimat doğrultusunda ‘orada program yapmıyorsunuz, planlanan o programı iptal ediyorsunuz’ dedi ve bu sabah belediye başkanı programı iptal ettiklerini, genel Merkezin kararı ile iptal ettiklerini söyledi. Biz de o zaman dışarda yaparız programı dedik, ve öyle de yaptık. Her tarafta yasaklar, yasaklar, yasaklar… Merak ediyorum Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yaşanan bu olayla ilgili bir açıklama yapacak mı, bu olayda onun bir talimatı var mı? Ben onun böyle bir karar almayacağını düşünüyorum ben. Ama Genel başkan Yardımcısı bu talimatı dün akşam verdi.”

BAŞKAN’DAN AÇIKLAMA

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“CHP Genel Merkezimiz tarafından gönderilmiş olan genelge doğrultusunda HALK TV’de bugün yayınlanacak olan Görkemli Hatıralar programımız iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”