Prens Harry ve Meghan Markle’ın geleceğini masaya yatırdılar: Bu ikisinin susmaya pek niyeti olmayabilir!

featured

Sevdiği kadın uğruna doğuştan sahip olduğu haklardan, büyük bir zenginlik ve şaşaa içinde geçecek bir hayattan vazgeçen bir prens. Ve sevdiği erkek için, onun ailesinin bitmeyen tükenmek bilmeyen hakaretlerine ve ayrımcılığına maruz kalmaya dayanan ünlü bir Hollywood yıldızı… Ne kadar da romantik ve romanlara, filmlere yaraşır bir hikâye değil mi?

Zaten bu bahsi geçen prens ve ünlü yıldız yaşadıkları hayatı bir romana, gişe canavarı haline gelecek bir filme çevirmek için ellerinden ne gelirse yapıyorlar. Sussex Dükü Prens Harry ve onun zarif eşi Sussex Düşesi Meghan Markle’ın “Biz buralarda göz önünde ve sürekli basına malzeme olarak yaşamak istemiyoruz” dedikten sonra attıkları her adım onları biraz daha ilgi ve şöhret meraklısı hale getirdi. Ve İngiltere’den kaçıp Amerika’ya yerleşirken amaç edindikleri her şeyin tam tersini yaptılar.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın geleceğini masaya yatırdılar: Bu ikisinin susmaya pek niyeti olmayabilir

Dünyanın adlarından en çok bahsettiren çifti: Sussex Dükü ve Düşesi Harry ve Meghan

Büyük çalkantılarla geçen bu son birkaç senede önce ABD televizyonlarının en çok izlenen talk şov sunucusu Oprah Winfrey’e 2021’de verdikleri röportajla birlikte başlayan fırtına hâlâ dinmiş değil. Ki bu bomba açıklamaların üzerine geçen yılın sonralarında gösterilen Harry & Meghan belgeseli ve 2023’ün ilk günlerinde piyasaya çıkan Harry’nin kendi hayatını anlattığı Spare (Yedek) de geldi.

Ve “Biz artık sürekli haklarında konuşulan insanlar olmak istemiyoruz, sakin bir yaşantıyı seçeceğiz” diyen çiftimiz her an konuşulmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Sırasıyla röportaj, belgesel ve kitapta kraliyet ailesinin neredeyse tüm fertleri yerden yere vuruldu, ailenin aile içinde tutmaya çalıştığı tüm sırlar ortaya döküldü.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın geleceğini masaya yatırdılar: Bu ikisinin susmaya pek niyeti olmayabilir

Kaçtılar ama saklanamadılar… Zaten belki de başından beri saklanmaya hiç uğraşmadılar

Bununla da kalmadı, Harry kendi babasını ve ağabeyini ona bitmeyen sonsuz eziyetler çektiren birer canavar olarak resmetti. Meghan Markle ise kocasını süzmekten vazgeçmeyen güzel iri gözleriyle onu destekledi, kendi başına gelenleri anlattı, bir prensle evlenen ünlü oyuncudan bir kurbana nasıl dönüştüğünü bütün dünyaya ezberletti.

Peki artık başta Harry ve Meghan olmak üzere herkes için bir çileye dönüşen özel hayat ifşasıyla örülü intikam planı sona erdi mi? Yani Harry ve Meghan sürekli olarak kendilerini ve mensup oldukları aileyi gündeme getirerek bu “şova” devam edecek mi? Yoksa yaşanalar intikam hislerini tatmin etmeye yetti mi? Bu konuda iki ülkede iki ayrı görüş hakim.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın geleceğini masaya yatırdılar: Bu ikisinin susmaya pek niyeti olmayabilir

Kraliyet ailesi paramparça oldu: Charles’ın baba yüreği zaman zaman küçük oğlu için yumuşasa da Harry ve William arasındaki buzlar çözülmeyecekmiş gibi

İngiliz gazeteciler ve kraliyet uzmanları artık Harry ve Meghan’ın kraliyet ailesi hakkında konuşmaktan, bir şeyler yazıp çizmekten ve sürekli kendilerini gündemde tutmaktan vazgeçecekler. Çünkü artık anlatabilecekleri daha fazla bir şey kalmadı. Ve zaten anlattıkları kısmı ve sergiledikleri tuhaf davranışları yüzünden yeterince tepki çektiler ve dışlandılar. Ancak İngilizlerin bu iddiası biraz da temenni içeren bir iddia gibi görünüyor.

Öte yandan çiftin yerleştiği Amerika’dan bakınca durum oldukça farklı. Fox News kanalına konuşan bir kraliyet uzmanına göre 38 yaşındaki prensimiz Harry bu kez de annesi Prenses Diana’yı anlatan bir belgesel yapmak istiyor. Ve aynı uzman İngiltere’nin “bu iş artık bitti” beklentisini de temelsiz buluyor. Çünkü Harry zaten Spare kitabında babası Kral III. Charles’ı ve ağabeyi Galler Prensi William’ı (güya) korumak için birçok şeyi açıkça yazmadığını ve sakladığını söylemişti.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın geleceğini masaya yatırdılar: Bu ikisinin susmaya pek niyeti olmayabilir

Harry ve Meghan’ın etrafında oluşan fırtına sanki uzun bir süre daha dinmeyecek

Yani ortada hâlâ Harry’nin elinde tutmaya devam ettiği bir saatli bomba var ve bu bomba yakın gelecekte patlamaya hazır vaziyette bekliyor. “The King” adlı kitabın yazarı bir başka kraliyet uzmanı Christopher Andersen de aynı fikirde. “Göz önünden çekilmekle tamamen ortadan yok olmak arasında fark var” diyen Andersen’e göre Harry ve Meghan isteseler bile konumları gereği daha birçok kereler kırmızı halılarda, özel davetlerde, açılışlarda ve buna benzer yerlerde karşımıza çıkmaya devam edecekler. Ve zaten isteseler bile ortadan tamamen kaybolma şansları olmayacak çünkü herkes onları her gördüğünde aile içindeki dinmeyen fırtına hep gündemde olacak.

Üstelik Harry ve Meghan kraliyet ailesinden koparak “ilgisizlik” görme riskini almış oldular ancak bu ilgisizliğin gerçeğe dönüşmesini istemiyorlar. Ve ortada her zaman Spare kitabının yayın haklarının satılıp bir filme dönüştürülmesi tehlikesi de var. Her ne kadar Harry bu konuda bir isteği olmadığını söylese de konuyu yakından takip edenlere göre küskün prensin kitabının yayın haklarını (hem de düşük bir fiyat teklif edilse bile) satması çok gerçekçi bir ihtimal.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın geleceğini masaya yatırdılar: Bu ikisinin susmaya pek niyeti olmayabilir

Ünlü çiftimiz en son Meghan Markle’ın Women of Vision ödülü aldığı gece böyle görüntülenmişti. Harry ve Meghan bu gecenin sonunda paparazziler tarafından kovalandıklarını ve çok korku dolu anlar yaşadıklarını dile getirince de alay konusu olmuştu

Zaten Harry ve Meghan kendileri bir şeyler yapmak istemese de Hollywood onlardan vazgeçmiş değil. Başta da dediğimiz gibi; hayatları bir romana ya da bir film senaryosuna dönüşsün diye kendileri de epey çaba gösteren çiftimiz gerçekten de istediklerine kavuşmuş gibiler: Hollywood yapımcılarının ve/ya hızla güçlenen dijital platform yöneticilerinin yoğun ilgi ve merakı… Bundan sonra neler yaşanacak; bekleyip göreceğiz.