İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk Kimdir?

İstanbul, Üsküdar doğumlu olan İlker Öztürk lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi'nde "Spor Yöneticiliği" ve "Beden Eğitimi" bölümlerinde çift anadal yaparak bitirdi.

featured

İstanbul, Üsküdar doğumlu olan İlker Öztürk lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi’nde “Spor Yöneticiliği” ve “Beden Eğitimi” bölümlerinde çift anadal yaparak bitirdi. Öztürk, 2009 yılında “Osmanlı´dan Günümüze Ulaşım Sistemleri ve Demiryolları” konusunda verdiği tezle İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Tarihi Bölümünde lisansüstü eğitimini tamamladı.

1997 yılında Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulunda başladığı kariyerine Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitimci ve yönetici olarak devam etti. Çalışmalarından dolayı bağlı olduğu Kaymakamlık, Valilik ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından birçok kez ödüllendirildi.

Çeşitli dergilerde ve internet sitelerinde makaleleri yayınlanan Öztürk’ün deneme türünde kaleme aldığı “Aralıktan Sızanlar” ve roman olarak yazdığı “Sessizce” isimli kitapları bulunmaktadır. İlker Öztürk, uzun bir dönem; karate, thai-boks gibi, bireysel spor dalları ilgilendi.

Futbol’da amatör ve profesyonel liglerde forma giyen Öztürk, Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra Türkiye Muay-Thai Federasyonu Üniversite Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. İlker Öztürk, Çengelköy Şehit Okan Altıparmak Anadolu Lisesi’ndeki yöneticilik görevine devam ederken 25 Mart 2020 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü olarak atanmıştır.