Samsung, kayıp cihazları bulmayı kolaylaştıran SmartThings ile HCA standartlarına öncülük ediyor

featured

Samsung, 2-6 Eylül tarihleri arasında düzenlenen IFA 2022’de Home Connectivity Alliance (HCA) konferansında SmartThings aracılığıyla etkileşimli ve bağlantılı cihazlarda liderliğini gösterdi.

 

Arçelik ,Electrolux, Haier, GE Appliances, Samsung, Trane,gibi ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC), beyaz eşya ve TV üreticileri tarafından kurulan HCA, kullanıcıların ev aletleri ekosistemlerinde bütünsel bir deneyim yaşamalarını sağlamak için yenilikçi bağlantılı özellikler ve hizmetler kullanan güvenli, emniyetli ve birlikte çalışabilir ürünler sağlamayı amaçlıyor. HCA’nın kurucu üyelerinden biri ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak Samsung, proje içindeki liderlik konumunu bir adım öteye taşıyor. Samsung Electronics, IoT İş Birimi Ürün Planlama Grubu Üyesi Yoon Ho Choi, şu anda HCA Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

 

Samsung Electronics’in Dijital Cihazlar İş Birimi Başkan Yardımcısı ve IoT Grup Başkanı Chanwoo Park, şunları söyledi: “HCA içindeki ilerlemenin hızını görmekten mutluyuz. Lansmanından yalnızca 9 ay sonra HCA, üye markalar arasında cihazların, TV’lerin ve HVAC sistemlerinin Buluttan Buluta birlikte çalışabilirliğinin canlı bir demosunu sunabildi. Bu, yalnızca bağlantılı ev ekosistemini bilen ve anlayan üreticiler arasındaki özveri ve yakın iş birliği ile gerçekleştirilebilecek benzersiz ve önemli bir başarıdır.”

 

SmartThings: Samsung’un HCA misyonunun merkezi bileşeni

Evi birbirine bağlı bir ekosisteme dönüştüren SmartThings, Samsung teknolojilerinin, üçüncü taraf uygulamalarının ve diğer HCA üyelerinden gelen cihazların, bütünsel bir ev deneyimi için uyum içinde çalışmasına yardımcı oluyor. Bu cihazların tümü HCA Standardı ile SmartThings’e uygulanan Samsung Electronics’in Bespoke Cube Air Purifier, Bespoke Jet Bot™ AI+, Bespoke buzdolabı ve Neo QLED için entegrasyon içeriyor.

 

SmartThings uygulamasıyla kullanıcılar, Samsung dâhil 13 farklı markanın 15 ürün kategorisinde ki 40’tan fazla cihazın işlevini kontrol edebiliyor. Örneğin mutfaktaki fırını, indüksiyon ve davlumbaz farklı marka olsa bile tek bir SmartThings uygulaması ile kullanmak ve kontrol etmek mümkün. 15 ürün grubu; klimalar, hava temizleyiciler, Eko Isıtma Sistemi, bulaşık makineleri, kurutucular, dondurucular, davlumbazlar, indüksiyonlar, fırınlar, buzdolapları, robot elektrikli süpürgeler, TV’ler, çamaşır makineleri ve daha fazlasını içeriyor.

 

Mevcut SmartThings sisteminin genişletilebilirliği göz önüne alındığında, 13 HCA markasının ürünleriyle birlikte 300 markanın elektrikli ev ürünlerini SmartThings’e bağlayarak akıllı ev ortamı oluşturmak mümkün.

 

Eski cihazların çalışmasını sağlayan güncellemeler

SmartThings ve HCA, 2023’ün ilk yarısında yeni birlikte çalışabilir özellikleri küresel pazarlara getirmeyi planlıyor. Ayrıca HCA üyesi firmaların mevcut ev aletlerinden Wi-Fi ile donatılmış modeller, uygulama üzerinden bir yazılım güncellemesi ile markası ne olursa olsun tek bir uygulama ile kontrol edilebiliyor. Bu uygulama, özellikle ev altyapısının bir parçası olan bu büyük ev aletlerinin uzun ömürleri düşünüldüğünde oldukça önemli. SmartThings’in güncellemeleri, basit, erişimi kolay olmasının yanı sıra en son güvenlik ve özellik güncellemelerinin küresel kullanıcılar tarafından erişilebilir olmasını sağlamak için düzenli olarak yapılıyor.

 

 

Daha iyi bir gelecek için ittifak

105 milyondan fazla bağlı cihazla ve dünya çapında 235 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısıyla SmartThings, akıllı ev alanında lider olmaya devam ediyor. Samsung, diğer HCA üyeleriyle birlikte SmartThings platformunun gücünden yararlanarak nesnelerin interneti (IoT) ortamında yenilik yapma ve yeni tüketici çözümleri geliştirme vizyonunu gerçekleştirmeye yardımcı oluyor. Şirket, diğer HCA üyelerinin cihazları arasında birlikte çalışabilirliği sağlarken kendi teknolojilerini geliştirmeye de devam ediyor.

 

Samsung Electronics Hakkında

Samsung Electronics Co. Ltd. dünyaya dönüştürücü fikirler ve teknolojiler sayesinde ilham veriyor ve geleceği şekillendiriyor. Samsung Electronics, televizyon, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar, tabletler, kameralar, dijital gereçler, ağ sistemleri, hafıza, yarı iletken ve LED çözümleri dünyasını yeniden tanımlıyor. Samsung hakkında güncel haberler için http://news.samsung.com adresinden “Samsung Newsroom” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.