Kaspersky, uç nokta korumasında Info-Tech 2022 Data Quadrant Raporunun lideri seçildi

featured

Info-Tech’in Data Quadrant Raporu, uç nokta koruma pazarındaki popüler ürünleri değerlendirerek, müşterilerin yazılım satın alırken bilinçli kararlar vermelerini sağlamayı amaçlıyor. Ürünler, BT ve iş profesyonelleri de dahil olmak üzere gerçek kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre sıralanıyor. Raporda tüm ürünler iki boyutta kategorilere ayrılıyor: Ürün özellikleri ve memnuniyetiyle satıcı deneyimi ve yetenekleri. Bu, yazılım uygulaması, eğitim ve desteğin yanı sıra satıcı güvenilirliği ve saygısı gibi unsurları da içeriyor.

Kaspersky Endpoint Security for Business, %97 Net Duygusal Ayak İzi ile kullanıcı duygusal tepkilerinde en yüksek satıcı puanını elde etti. Kaspersky ayrıca %85 puanla tüm satıcılar arasında genel ürün özellikleri açısından en yüksek puana sahip olurken, raporda değerlendirilen 10 ürün özelliği açısından ilk üç satıcı arasında yer aldı. Platformlar arası entegrasyon, dinamik kötü amaçlı yazılım tespiti, ana bilgisayar NGFW (yeni nesil güvenlik duvarı) işlevselliği ve saldırı analizi dahil olmak üzere ürün dört ayrı kategoride ilk sırayı aldı.

Uç nokta koruması, Kaspersky’nin kurumsal portföyünün önemli bir parçasını oluşturuyor. Bu herhangi bir kuruluş için temel bir güvenlik önlemine karşılık geliyor ve fidye yazılımı, dosyasız kötü amaçlı yazılım veya web tehditleri dahil çoğu tehdide karşı otomatik koruma sağlıyor. Kaspersky Endpoint Security for Business, bulut ve ağ koruma ürünleriyle birlikte müşterilerin ihtiyaçlarına göre MDR, anti-APT ve diğerleri gibi gelişmiş güvenlik çözümleri ve hizmetleriyle genişletebilecekleri güvenlik temelleri sunuyor.

Kaspersky Kurumsal Ürünler Başkan Yardımcısı Ivan Vassunov, şunları söylüyor: “Kaspersky Endpoint Security for Business’ın müşterilerimize sağladığı değer ve korumayla bir kez daha tanındığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Tehdit ortamı büyümeye devam ederken, işletmelerin uç noktaları üzerinde tam koruma sağlamaları zorunluluk haline geldi. Bu alanda lider olarak konumlanmak bizim için gurur kaynağı. Uç noktalar üzerinde tam koruma sağlamak için Kaspersky Endpoint Security for Business ürünümüz yalnızca birinci sınıf tehdit önleme mekanizmalarını değil, aynı zamanda gelişmiş EDR işlevselliğini de içeriyor ve 7/24 MDR hizmetimiz için telemetri ve olay yanıtlarını toplamak üzere aracı olarak çalışıyor. Kaspersky uzmanları, hem güvenlik özellikleri hem de kullanıcı deneyimi açısından ürünlerimizi geliştirmek için sürekli çalışıyor. Bunların gerçek dünyaya yansıdığını görmekten memnuniyet duyuyoruz.”

Info-Tech 2022 Data Quadrant Endpoint Protection raporunun tamamına buradan erişebilirsiniz.

Kaspersky Endpoint Security for Business hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik ve dijital gizlilik şirketi. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içerir. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 240.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com adresini ziyaret edin.