CMC Türkiye’den çocuklara teknoloji desteği!

Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu M+ Group’un en büyük üyesi olarak hizmet veren CMC Türkiye, eğitime yatırım yapmaya devam ediyor. 7 ilde yaklaşık 6500 koltuk kapasitesi ile hizmet veren CMC Türkiye, faaliyet gösterdiği Şanlıurfa ve Van’da hiç bilgisayarı olmayan iki ilköğretim okulunda bilişim sınıfları kurulmasına destek oldu.

 

Şanlıurfa Şehit Recep Erdoğan Ortaokulu ve Van Yatıksırt İlköğretim Okulu’nda kurulan bilgisayar sınıflarına hem bilgisayar hem donanımsal ekipman desteği hem de mobilya desteği sağlayan şirket, hiç bilgisayarı olmayan iki okula da sıfırdan bilgisayar laboratuvarı kurdu.

 

Çocukların erken yaşta dijital beceriler kazanmasına destek oluyor

Erken yaşlarda edinilen bilgisayar bilgi ve becerilerinin mesleki ve kişisel başarıyı olumlu yönde etkilediğini söyleyen CMC Türkiye Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Saran şunları söyledi: “CMC Türkiye olarak, geleceğimizi büyük umutlarla teslim edeceğimiz çocuklarımızın, içinde bulunduğumuz dijital dünyada bilgiye erişimlerinin ancak teknolojiyle mümkün olduğunun bilincindeyiz. Ayrıca çocuklarımızın eşit imkânlarla ve eşit koşullarda eğitim görmelerini her zaman önemsiyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı yetiştiren değerli öğretmenlerimizin de işini kolaylaştırarak, bilgiyi aktarma çabalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu nedenle iki okulumuzda bilgisayar sınıfları kurulmasına destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Eğitime destek olmaya önümüzdeki dönemde de kesintisiz olarak devam edeceğiz”.

 

Sosyal sorumluluk projeleriyle hayatlara dokunuyor 

Bünyesindeki 100 kişilik Ar-Ge ekibi ve teknolojiye yaptığı yatırımlar ile bir teknoloji şirketi olarak da hizmet veren CMC Türkiye, Türkiye’de 7 lokasyonda 6500 kişiye istihdam sağlıyor. Malatya, Van ve Şanlıurfa illerinde en büyük işveren konumunda bulunan CMC Türkiye hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de birçok hayata dokunuyor. Sosyal sorumluluk çabalarının odağına doğa, STK’lara kaynak yaratma ve eğitim bulunan CMC Türkiye, faaliyet gösterdiği bölgelerde çalışanlarının önerileriyle belirlediği okullara destek olarak, öğrencilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılıyor.