ha:ar’ın Yeni Eserleri LG OLED’in Teknoloji Desteği ile Londra’da Sergilendi

featured

Sanatçı ikilisi ha:ar, yeni sergisini Londra JD Malat Gallery’de LG OLED’in teknoloji desteği ile ziyaretçilerle buluşturdu. Sergi dahilinde ha:ar’ın iki video çalışması LG OLED ekranlarda sergileniyor. 

Sanatçı ikilisi ha:ar (heykeltıraş Hande Şekerciler ve yeni medya sanatçısı Arda Yalkın), Londra JD Malat Gallery’de 12 Şubat’a açık kalacak olan sergileri “Pulse: Electric Mannerism”in etkisini LG OLED teknolojisinin katkısıyla artıyor. ha:ar’ın eserlerini sergilemek için yatay ve dikey olarak kullanılan LG OLED ekranlar yansıttığı gerçek renkler ve kusursuz siyahla eserlerin yapılış anındaki duygusunu ziyaretçilere geçirmeye yardımcı oluyor.

 

“Pulse: Electric Mannerism” serisi Ankara’da başladığı yolculuğuna Venedik ve Milano’nun ardından 16’ncı Contemporary Istanbul’da devam etmişti. Serginin son durağı Londra’da ise ikilinin üretimlerine plastik sanatlar ile yeni medya teknolojisi arasındaki kesişimi keşfettikleri yeni çalışmaları da dahil oluyor. Ayrıca Londra’da gerçekleşen sergi için ha:ar ve Hande Şekerciler’in çalışmalarından görsellerin ve özel metinlerin yer aldığı 800 edisyonlu özel baskı bir kitap LG OLED’in katkılarıyla hazırlandı.

 

LG OLED’in Sanata Desteği Devam Ediyor

 

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dijital sanatın gelişimini destekleyen ve bu alandaki farklı projelerde yer almaya devam eden LG OLED, geçtiğimiz sene 212 Photography Istanbul ve Contemporary İstanbul Vakfı’nın Videodaki Manzara sergisine teknoloji desteği sunmuştu.

 

Sanat eserlerinin sunumundan ilham alınarak tasarlanan LG OLED, dijital sanatın tüketicilerle buluşmasında bir köprü görevi görüyor. Kendinden aydınlatmalı benzersiz OLED piksel teknolojisinin sunduğu kusursuz siyah ve kusursuz renklerle kullanıcılar dijital sanat eserlerlerini LG OLED ekranda en üst kalitede deneyimleyebiliyorlar.