Öğrenciler ve çalışanlar araştırıyor: 10 Kasım dinlence mi? 10 Kasım 2021 Çarşamba günü okullar, iş bölgeleri resmi dinlence mi olur?

featured

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ne sayılı günler kaldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yurdun dört bir yanında Mustafa Kemal Atatürk büyük gurur ve özlemle anılacak. Türkiye’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için çeşitli törenler düzenlenecek. Peki bu anlamlı günde okullar ve iş yerleri resmi tatil olacak mı? 10 Kasım tatil mi?

10 KASIM TATİL Mİ?

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü resmi tatil olmuyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan çalışma ve iş takviminde 10-16 Kasım tarihleri arasından Atatürk haftası sebebiyle çeşitli etkinler düzenlenecek.

10 Kasım 1938 günü saat 09.05’te yaşamını yitiren, Türkiye’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk anısına her yıl tutulan ulusal yastır. 10 Kasım gününü kapsayan Atatürk Haftası ise Atatürk’ün yurt genelinde anıldığı, ilke ve devrimlerinin anlatıldığı, radyo ve televizyonda konuşmalarının kendi sesinden yayımlandığı, Atatürk’le ilgili filmlerin gösterildiği; 10-16 Kasım tarihleri arasına karşılık gelen haftaya denir.