Van’da 43 Doktor İstifa Dilekçesi Verdi

Van’da 43 Doktor İstifa Dilekçesi Verdi
Van’da 43 Doktor İstifa Dilekçesi Verdi

Van İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, “1 Temmuz’da kalkan yasağın ardından ilimizde 43 hekim istifa dilekçesi verdi” dedi.

s-1d73474f0ffa725a36a866f660c2001a176d7f
Salgın döneminde iş yükünün artmasını bekleyen Sağlık Bakanlığı, 2020 Mart’ında bir genelge yayınlayarak kamu ve özel sektörde çalışan hekimlerin istifa etmelerini yasaklamıştı.

Yasağın 1 Temmuz itibarıyla kalkmasıyla istifalar peş peşe gelmişti.

Yasağın Kalkmasının Ardından Doktorlar Peş Peşe İstifa Ediyor –

“Bu sıkıntılı süreçte hekimlerimiz bizi yalnız bırakmadı”

s-24fb27bd049c34d84f26916afe1fd7b905eeac
Van İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, “1 Temmuz’da kalkan yasağın ardından ilimizde 43 hekim istifa dilekçesi verdi. Zorlu geçen salgın sürecinde tüm sağlık çalışanlarımız canla başla çalıştı, hepsine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sıkıntılı süreçte hekimlerimiz bizi yalnız bırakmadı” dedi.Kalkan yasağın ardından doktorların istifa etmeye başladığını ve özel sektöre geçiş yaptığını dile getiren Sünnetçioğlu, “Hiçbir hekimimiz istifaya zorlanmadı, aksine kendilerinin devlet hastanelerimizde bu zorlu süreçte sabırlı olmak, vatandaşlarımıza sağlık hizmetinin sekteye uğratmaması adına ricalarımız olmuştur. Normalleşme süreci ile istifa yasağının kalkmasıyla birlikte birçok ilde olduğu gibi Van’da da hekimlerimiz kendi hür iradesi ile Sağlık Müdürlüğümüze istifa dilekçelerini verdi. Tabii ki vatandaşlarımızın sağlık yönünde mağdur olmaması için Sağlık Bakanlığımıza giderek kadın doğum uzmanı, çocuk doktoru, anestezi ve enfeksiyon hastalıkları için uzman hekim talebinde bulundum. En kısa zamanda atamalarını bekliyoruz. Ayrıca Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde vatandaşlarımızın mağdur olmaması için 6 uzman ve 5 pratisyen hekim görevlendirdik” ifadelerini kullandı. Doktor Ücretlerinin Düşürülmesi Sosyal Medyada Yankı Buldu – Hakları Gerçekten de Ödenmiyor! Maaşları Düşürülen Doktorlar Neden İstifa Ediyor?