Yeneroğlu’ndan ‘Peker yasağı’na: Kamu düzeni şimdi mi aklınıza geldi?

Yeneroğlu’ndan ‘Peker yasağı’na: Kamu düzeni şimdi mi aklınıza geldi?
Yeneroğlu’ndan ‘Peker yasağı’na: Kamu düzeni şimdi mi aklınıza geldi?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in sosyal medya hesaplarına getirilen erişim yasağına gerekçe olarak gösterilen ‘milli güvenlik ve kamu düzeni’ DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu tarafından eleştiri konusu oldu. Yeneroğlu, Peker’in AKP adına miting miting dolaştırıldığı günleri hatırlatarak, o zamanlar ‘milli güvenlik ve kamu düzeninin’ akla gelmediğini söyledi.

‘MAFYA DÜZENİNİ KORUMA ÇABASIDIR’ 

Twitter hesabındaki paylaşımında Yeneroğlu, “Oluk oluk kan akıtacağız diye miting miting dolaşırken ‘milli güvenlik ve kamu düzeni’ akla gelmezken cinayet, uyuşturucu ve yolsuzluklarla ilgili suçlamalara cevap vermek yerine ‘millî güvenlik ve kamu düzeni’ arkasına sığınmak mafya düzenini koruma çabasıdır. Nafile uğraş” ifadelerini kullandı.
 

Oluk oluk kan akıtacağız diye miting miting dolaşırken ‘milli güvenlik ve kamu düzeni’ akla gelmezken cinayet, uyuşturucu ve yolsuzluklarla ilgili suçlamalara cevap vermek yerine ‘millî güvenlik ve kamu düzeni’ arkasına sığınmak mafya düzenini koruma çabasıdır.

Nafile uğraş…

— Mustafa Yeneroğlu (@myeneroglu) June 25, 2021
NE OLMUŞTU?

Bilişim hakları uzmanı Yaman Akdeniz, Sedat Peker’in YouTube kanalı ile Twitter ve Instagram hesaplarına erişim engeli getirildiğini duyurmuş, gerekçenin de ‘milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması’ olduğunu açıklamıştı. Akdeniz, kararın henüz uygulanmaya konulmadığını belirterek, söz konusu platformların ‘https’ protokolü kullandığı için Türkiye’deki erişim sağlayıcılarının bu adresleri engelleyemediğini söylemişti.