Tuvana Türkay: Ülkeyi terk ederim!

Tuvana Türkay, bir sosyal medya hesabından kendisi hakkında yapılan paylaşıma isyan etti. Estetiksiz fotoğraflarının yayınladığı gönderide kullanılan ifadeler ünlü oyuncuyu adeta çileden çıkardı.

featured

 

Estetiksiz fotoğrafını yayınlanan bir sosyal medya hesabındaki yoruma tepki gösteren Tuvana Türkay, Onur Tuna ile başrolünü paylaştığı ‘Ağır Romantik’ filminin gala gecesinde yaşanan ‘gaf’ olayıyla ilgili de açıklama yaptı.

30 yaşındaki oyuncunun açıklaması şöyle:

“19 yaşında, 68 kg, kırık burunlu, parası olmayan ve kendine bakmayı hiç bilmeyen bir kız ile 30 yaşında estetik mucizesi olarak nitelendirdiğiniz görsellerim…”

 

 

“Burnumu yaptırdığımı çocuk gibi sevinerek röportajımda kendim dile getirmiştim. Neden hala uğraşıyorsunuz anlamış değilim. Görselimi sunup eleştirmeniz inanın ki beni üzmez…”

 

 

“Size göre yapılmayan yerim yok ki burnum dışında en ufak bir estetik müdahaleyi çıkarın. Ben bu mesleği bırakıp, ülkeyi terk ederim…”

 

'E YETER BE KARDEŞİM'

 

E YETER BE KARDEŞİM’

 

“Aradan geçmiş 11 yıl! E yeter be kardeşim! Bir de sayfa sahibinin de gerçekten doktor olması! Size gelip işlem yaptırsak, en çok bizi mi kayıracaktınız…”

 

 

“Şu gaf dediğiniz konuya gelirsek. Defalarca oyuncu arkadaşımla alakalı olmadığı zaten açıklandı. İnanmak istemediniz. O sette dönen şantajları, berbat olayları illa açık mı edeyim. Oyuncu arkadaşımın rencide olmaması adına ve emek veren arkadaşlarımın hatırına susuyorum. Benimle artık uğraşmayın rica edeceğim.”

 

 

Şubat 2020’de ‘Ağır Romantik’ filminin galası yapılmıştı. Onur Tuna’nın “Çekimlerde çok eğlendik” açıklamasının ardından mikrofonların çevrildiği Tuvana Türkay, “Çok eğlendik klişelerine girmeyeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Hakkında çıkan “Galada büyük gaf” başlıklı haberlerle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan ünlü oyuncu, “Röportaja çıkmadan, içeride bütün oyuncular bu cümlenin klişeliğiyle gülüp, eğlendik. En az çekilen 10 filmin 8 tanesinin galasında ‘Biz çekerken çok eğlendik’ denmesinin şakasını yaptığım için kusura bakmayın. Çünkü inanılmaz derecede kötü niyetli, kötü kalpli ve kötülükle beslenen insanlar olduğunuz aklımdan çıkmış. Ayrıca partnerim ‘Eğlenerek çektik’ diyor. Dolayısıyla kusur, görenindir” demişti.

 

TUVANA TÜRKAY KİMDİR?

 

TUVANA TÜRKAY KİMDİR?

1990 yılında İstanbul’da doğan Tuvana Türkay; 2009’da yayınlanmaya başlayan ‘Ayrılık’ dizisinde ‘Kevok’, 2011-2012 yıllarında ‘Yer Gök Aşk’ dizisinde ‘Bade Palalı’, 2014-2015’te ‘Kara Para Aşk’ta ‘Bahar Çınar’ karakterini canlandırdı. Güzel oyuncu, ‘Yasak Elma’ ve ‘Kağıt Ev’ adlı dizilerde rol aldı.

 

 

Oyunculuğun yanı sıra şarkıcılıkla da ilgilenen Türkay, 2015’te Enbe Orkestrası’nın albümünde sözü müziği kendisine ait ‘Ara Ne Olursun’ isimli şarkıyı seslendirdi.. Türkay, daha sonra Mustafa Ceceli aranjörlüğünde ‘Tuana’ şarkısını coverladı.