Leke Giderici Kremler Neden Kullanılır Güneşte Kullanımı Neden Önemlidir

hc-leke-kremi-158 (1)
Daha Fazla

 

Leke giderici kremler, günümüzde oldukça sık kullanılan ürünlerden biri olur. Gelişen teknoloji ile farklı cilt yapılarına göre kremler üretilir. Leke sorunları strese bağlı oluşabileceği gibi genetik faktörlere bağlı da meydana gelebilir. Bazı lekelerde kremler yetersiz kalsa da pek çok leke uzman görüşünün alınması ile çözülebilir.

Leke Giderici Kremler Ne İşe Yarar

 

Cilt lekeleri, pek çok insanda görülen oldukça yaygın bir sorun olur. Cilt lekelerin oluşması daha çok doğum lekeleri, deride yaşanan döküntüler, iltihap, hamilelik sürecinde yaşanan hormonsal değişimler etkili olur. Bu sayılan lekelerden bazıları zararsız olduğundan sivilce leke kremi kullanılarak bu sorunlar çözülebilir.

Saç ve göz renginden sorumlu olan melanin aynı zamanda ciltte de renk verir. Melanin ile ilgili sorunlarda da ciltte lekelenme ve ton farklılıkları oluşur. Melaninin fazla olması cildin koyulaşmasına neden olurken az olması sonucunda cilt üzerinde açık noktalar meydana gelir.

Açık ve koyu tonlarda lekeler kendini gösterdiği gibi kırmızı, gri ya da mavi tonlarda da olabilir bu neden ile normal cilt renginden farklı olduğu için fark edilmesi de kolay olur. Bu belirtilerin tedavi istemesinden dolayı cilt lekelerinin neden olduğuna dair sağlık kontrolü yaptırması gerekir.

Güneşte Leke Giderici Kremler Kullanılması

Lekenin ciltte ne kadar süre ile var olduğu da tedavide önemli rol oynar. Yeni oluşan durumlarda leke kremleri etkili olduğu gibi özellikle güneş ışınlarından dolayı oluşan hafif lekelenme ya da çillerde de etki gösterir. Güneş, insan sağlığı için D vitaminini karşılasa da güneş ışınlarının zararları da vardır.  Özellikle öğlen sıcağında gelen güneş ışınları, cilt yüzeyinde leke meydana getirebilir.

Cilt lekeleri haricinde çok daha ciddi sağlık sorunlarına da yol açabilen güneş ışınlarından korunmak amacı ile leke kremi kullanılması önem taşır ayrıca yaz ya da kış fark etmeksizin güneş koruyucu kremlerin kullanılması gerekir. Güneş lekelerine engel olmak için leke giderici kremler öncelikli kullanılması gerekir ayrıca destek amaçlı güneş leke kremi de ilave edilir.

https://www.hc.com.tr/hc-leke-kremi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir