İstanbul Valiliği, İmamoğlu’nun 23 Nisan sözlerine tepki gösterdi! İBB’den yanıt gecikmedi

featured

Taksim Cumhuriyet Anıtı’ndaki 23 Nisan törenin özensiz yapılmasına kızıp İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’ya tepki gösteren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na İstanbul Valiliği’nden tepki geldi. Valilik’ten yapılan açıklamada, “Kamu görevlileri hakkında sarf edilen sözler, en hafif manada ‘özensiz ve yakışıksız’ bir dilin tezahürü olmuştur” denildi. İBB ise valiliğe, “Müdürün yakışıksız tavrını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” yanıtını verdi.

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü’ne gösterdiği tepkiye ilişkin bir açıklamada bulundu. Valiliğin tepkisine İBB de sosyal medyadan yanıt verdi.

Valilik’ten konuya ilişkin yapılan açıklamada, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, bugün gerçekleştirilen çelenk töreni sonrasında yapılan bazı açıklamalar nedeniyle aşağıdaki hususların kamuoyuna bildirilmesi zorunluluğu doğmuştur. Bugün saat 09.00’da Beyoğlu İlçemizdeki Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda ‘Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği’nin 5. maddesiyle düzenlenmiş bulunan ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ törenleri dahilinde çelenk töreni icra edilmiştir” denildi.

“KAMUOYUNUN TAKDİRLERİNE SUNUYORUZ”

“İlimizde bu yıl yapılacak tören ve etkinlikler bir haftalık zaman dilimine yayılmış, hangi kurumun, hangi görev ve sorumlulukları üstlenecekleri ve etkinliklere dair bütün hususlar, yazılı olarak ilgili kurumlarımıza bildirilerek kamuoyuna duyurulmuştur” bilgisi yer alan açıklamada, “Tüm yetkililer tarafından çelenk töreninin nasıl yapılacağının bilinmesine rağmen, tören sonrasında ilgili kamu görevlileri hakkında sarf edilen sözler, en hafif manada ‘özensiz ve yakışıksız’ bir dilin tezahürü olmuştur. 23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz” ifadeleri yer aldı.

İBB’DEN VALİLİĞE TEPKİ

İBB ise İstanbul Valiliği’nin tepkisine çok geçmeden yanıt verdi. İBB’den yapılan açıklamada, “23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün özensiz ve yakışıksız bir tören düzenlemesine müsaade eden İstanbul Valiliği’nin bu tavrını kamuoyunun takdirine sunuyoruz” denildi.

İstanbul Valiliği, İmamoğlu'nun 23 Nisan sözlerine tepki gösterdi! İBB'den yanıt gecikmedi

İMAMOĞLU: İSTANBUL’A YAKIŞTIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM

Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen tören sonrası açıklamada bulunan İmamoğlu, “Hadsiz bir bayram çelenk koyma töreni yaptı. İstanbul’a yakıştığını düşünmüyorum. İstanbul il milli eğitim müdürü bunu ilk defa da yapmıyor. Aynı özensizlik geçen sene de vardı” demişti.

İstanbul Valiliği, İmamoğlu'nun 23 Nisan sözlerine tepki gösterdi! İBB'den yanıt gecikmedi
İstanbul Valiliği, İmamoğlu'nun 23 Nisan sözlerine tepki gösterdi! İBB'den yanıt gecikmedi