En İyi Mersin Boşanma Avukatı

Boşanma süreci çiftler için oldukça zorlu geçen bir süreçtir.

featured

Boşanma süreci çiftler için oldukça zorlu geçen bir süreçtir. İşte bu sürecin mümkün olan en sıkıntısız şekilde atlatılması için hukuki anlamda profesyonel bir yardım almak oldukça önemlidir. Bu sayede çiftler aldıkları profesyonel yardım sayesinde boşanma sürecini en rahat şekilde atlatır.

Boşanma avukatı olarak her ne kadar mevzuatta bir tanım bulunmasa da halk arasında boşanma sürecini takip eden avukatlara bu isim verilmiştir. Mersin boşanma avukatı boşanma süreci tamamlanana kadar süreci en ince ayrıntısına kadar takip eder. Bu şekilde mümkün olan kısa sürede ve mümkün olan en sıkıntısız şekilde boşanma süreci tamamlanır.

Boşanma Süreci

Boşanma avukatları ilk olarak işe müvekkilini dikkatli bir şekilde dinleyerek başlar. Bu sırada boşanma nedeni sayılabilecek olguları tespit eder ve sonrasında bu olgulara dayanarak boşanma davasını açar. Avukatın boşanmaya neden olabilecek olan olguları dikkatli bir şekilde aramasının sebebi, Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk sistemine göre boşanma davasının bir nedene bağlanması gerekliliğidir.

Bir nedene bağlanmadan açılan boşanma davaları kesin bir suretle kabul edilir. Sizde bu hizmeti en iyi şekilde almak ve bu süreci en kolay şekilde atlatmak istiyorsanız; Ceyhun Güvel adresini ziyaret edebilirsiniz.

Boşanma Avukatları Arabuluculuk Yapabilir Mi?

Boşanma avukatı Mersin, her ne kadar tarafları mal paylaşımı gibi uyuşmazlıkların ortadan kaldırılması amacıyla bir araya getirebilse de bu arabuluculuk kapsamına girmez. Bunun nedeni ise arabuluculuğun teknik bir özel hukuk uygulaması olmasındandır. Siz de boşanma sürecini en sıkıntısız ve kolay bir şekilde tamamlamak istiyorsanız; Ceyhun Güvel adresini ziyaret edebilirsiniz.