Boşanma davası avukat tavsiyesi

Ülkemizde boşanma davalarını anlaşmalı veya çekişmeli olarak iki farklı türde açılıyor.

featured

Ülkemizde boşanma davalarını anlaşmalı veya çekişmeli olarak iki farklı türde açılıyor. Boşanma sebepleri özellikle çekişmeli boşanma davaları için önem taşıyor. Boşanma sebepleri hukuken genel ve özel boşanma sebepleri olarak ikiye ayrılıyor ve bunların en net şekilde ibrazı gerekiyor.

Bu boşanma sebepleri çoğu kez birbirinden farklı sonuçlar doğurabiliyor.  Özellikle ispatla ilgili durumlar dava sürecinde devreye giriyor. Genel boşanma sebepleri söz konusu ise iki tarafında iddialarını ispatlaması veya karşı tarafın iddiasını çürütmesi gerekiyor. Davanın başarısı tamamen buna dayalı oluyor. Ön hazırlık sürecinde belirlenen ve hakimin davayı görülebilir kılmasına neden olan dava nedenlerini ispatlamak davanın direk olarak başarısını ortaya koyuyor.

Özel boşanma sebeplerinde ise davacının herhangi bir ispat yükümlülüğü bulunmuyor ve yalnızca boşanmanın özel sebebinin ispatlanması gerekiyor.

Tüm bu süreçlerin en iyi şekilde yönetilmesi sizlerin en az hasarla boşanmanızı sağlıyor. Bunun için her zaman uzman bir boşanma avukatı ile bu sürece dahil olmak çok büyük bir önem kazanıyor.

Başarılı bir boşanma süreci için boşanma avukatı tavsiye ihtiyacınız varsa Mil Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz. Burada görev alan ve ülkenin en iyisi olan boşanma avukatları ile güçlü bir işbirliği yapabilirsiniz.

Anlaşmalı boşanma davalarında boşanma avukatının önemi

Anlaşmalı boşanma davaları en hızlı sonuçlanan davalardır. Tarafların tüm maddeler nezdinde bir anlaşmaya varmış olması ve bunu mahkemede beyan ediyor olması ile birlikte dava sonuçlanacaktır. Bu süreç bu kadar kolay ve hızlı görünüyor olsa da oldukça önemli bir süreçtir ve bu süreçte te başarılı bir boşanma avukatının sizlerin yanında olması ileride yaşayacağınız pişmanlıkların önüne geçecektir.

Anlaşmalı boşanma davası, tarafların bir boşanma protokolü ile evliliği sona erdirdiği hızlı sonuçlana bir dava türü olarak biliniyor. Boşanma protokolü, her iki tarafın boşanma neticesinde elde edeceği hak ve menfaatler ile yükümlülükleri içeren, boşanmadan sonra dahi herhangi bir nedenle ortaya çıkan uyuşmazlıklarda başvurulan temel bir belde olarak çok büyük önem taşıyor. Bu nedenle, evliliğin hangi koşullarla sonuçlandığını belgeleyen bu protokolün başarılı bir boşanma avukatı tarafından hazırlanması ileride karşınıza çıkacak olan olası hak kayıplarına karşı sizi korumaya alıyor.

Taraflar boşanma protokolü ile sunulan maddeler üzerinde anlaşıyor. Bu süreçte boşanma avukatı, protokol metninin taraflar açısından doğuracağı hak ve yükümlülükleri ayrıntılı bir hukuki incelemeye tabi tutuyor.  Böylece, mahkeme tarafından protokol esas alınarak boşanma kararı verildikten sonra ortaya çıkabilecek uyuşmazlıklar öngörülüyor. Ve bu alanda gerekli tüm önlemler alınıyor.

Boşanma protokolünün bir boşanma avukatı tarafından hazırlanması eşlerin boşanma sürecinde üzerinde düşünmedikleri olası uyuşmazlıkların kolay, hızlı ve kesin bir şekilde çözülmesini sağlıyor. Mi Hukuk Bürosu bünyesinde verilen hizmet kapsamında her zaman geleceğe yönelik en doğru adımlar sizler adına planlanıyor ve atılıyor.

Kaynak:  https://www.milhukuk.com/faaliyet/bosanma-ve-nafaka-hukuku